in

March 16, Patch, 2023 lanetary & Seismic Update 12 March 2023; Full Moons Explained; 16-19 March Critical

Prpara se tju bj t prditsuar, do t doja t trajtoja, nj, shtje n lidhje me Hnn e Plot., Disa, jav, m par bra nj, vrejtje pr Hnn e Plot., Sepse 4 nga 5 trmete t mdha q, Nga shtatori kan ndodhur n Hnn e Plot. N at mesazh, theksova se kjo nuk, ishte, vetm, pr, shkak, t Hns s, Plot …, …, por, sepse, ajo konvergonte me gjeometrin, specifike, planetare., Kjo, sht, domethnse., Un kam par nj. Krahasim me nj analiz t t gjitha, Hnave t Plota q, nga viti 1970. Por kjo analiz nuk, prfshin, pozicionin, planetar. M lejoni, tju tregoj, ndryshimin., M 6 shkurt trmeti, i madh n Turkiye, ndodhi n Hnn e Plot., Por n t njjtn koh ne pam, nj lidhje. Planetare me Diellin Venusin dhe Jupiterin …, …, dhe, Merkurin, Diellin, dhe, Uranin, n t njjtn, koh., Kjo bn, nj, ndryshim, t madh., Kemi, shum, shembuj, t tjer, edhe, n, raportet, n faqen e internetit. Un do tju tregoj disa, t tjera pr t br t qart. Se far ndodh me Hnn e Plot dhe trmetet e mdha., N vitin, 1964 nj trmet me magnitud 9, ndodhi n Alask., Kjo ndodhi, jo vetm, n Hnn e Plot … … por edhe kur, Marsi, Mrkuri, Venusi, dhe, Urani, ishin, n nj, lidhje katrfishe., Kjo, sht, nj, gjeometri, Shum specifike. N vitin, 2004 gjithashtu nj trmet me: magnitud, 9, n, Sumatra, n kohn e Hns s, Plot. Por, n t, njjtn, koh, Toka, ishte, n nj, lidhje, t afrt me: Mrkurin dhe, Venusin.

, Dhe, Venusi, ishte, gjithashtu, n nj, lidhje me Diellin, dhe, Marsin., Mund, t marrim, Nj shembull tjetr nga, viti, 2013 nj trmet me magnitud, 8, ball, n, Detin, Okhotsk., Ishte, gjithashtu, n, kohn e Hns s, Plot dhe, Toka, ishte, prsri, n, nj, lidhje me Mrkurin, dhe, Venusin., Pra, jo, do Hn e Plot sht e njjt., Ka dallime, t mdha, midis, Hnave, T Plot pr shkak t pozicioneve planetare., Pra nj analiz e, do Hn t Plot gjat, disa, viteve, …, …, mund, t jet interesante pr t vrtetuar se nuk ka asnj, korrelacion. Por, nse, prfshini, pozicionet, planetare, bhet, nj, analiz, tjetr., Dhe, nuk, mund, ti krahasoni, t dyja. Me: Kt jasht rrugs le t, shkojm n parashikim., N prditsimin e mparshm, prmenda lidhjen hnore me Jupiterin. Dhe, un vlersova, nj aktivitet, sizmik m t madh potencialisht 2 dit nga ajo, lidhje., N kt, grafik SSGI, kam projektuar, aktivitetin, sizmik m t fort me: magnitud 5.6 ball, dhe m Shum. Ne shohim nj grumbullim t 2 ngjarjeve sizmike n fillim t dats 12. Ajo prputhet shum me periudhn, kohore, pr, aktivitetin m t fort sizmik q, kemi parashikuar. Vetm me kto, lidhje, hnore, ne mund t shohim, aktivitet q, i afrohet magnituds 6 … … marituds, kufitare, 6. Shumicn e kohs. Nse prfshihet gjeometria specifike planetare ne mund t shohim, nj aktivitet, sizmik m t madh. Ne shohim gjithashtu disa gjeometri planetare kritike q, vijn n datn 13. Nuk pres q, t shkaktoj aktivitet, vrtet, t fort sizmik. Por, duke filluar nga data 15 ne shohim majat E kuqe Kjo sepse do t ket nj lidhje, katrfishe .

.. … me Tokn Diellin, Mrkurin, dhe, Neptunin., Dhe kjo do t ndodh nga data 15, deri n, datn, 17. N Sistemin, Diellor shohim se, ai fillon, n datn 15 me nj, lidhje hnore me Marsin. Do t pasohet Nga Toka Dielli dhe Neptuni m von n t njjtn dit. M pas n datn 16 brenda 24 orve Toka Mrkuri dhe Neptuni, jan n nj, lidhje. Kjo sht, vija e kuqe, meq ra, fjala., Lidhja, hnore, sht, vija e gjelbr me Marsin., Bhet, fjal, pr, vijn e kuqe., Dhe Toka Mrkuri dhe, Neptuni n datn, 16 … …, mund, t rezultojn, n nj, aktivitet, t fort deri, n t madh sizmik ndoshta nga data 17, deri n datn 19. Ky sht vlersimi, im., Ndoshta, rreth, dats, 18, por mund t jet 17, ose, 19. Kjo sht e Vshtir t vlersohet. Por lidhja Tok Mrkur Neptun sht nj lidhje kritike., Pastaj, n datn, 17 kemi, edhe, dy, lidhza, t tjera., Sepse, kjo, sht, nj, lidhje, katrfishe., Dhe ky do t jet Dielli Mrkuri Neptuni. Kjo do t jet n fillim t dats 17. Nuk do t jet Shum m von se, lidhja Tok Mrkur, Neptun n datn 16. Ka vetm, disa or n mes. Pra kjo sht, shum e ngusht., Pastaj, edhe n datn, 17 disa or m von kemi, Merkur Diell Tok., Pra, n datn, 16 dhe 17 kemi 3 lidhje planetare q, konvergojn. Prsri, Kjo sht Tok Mrkur Neptun Diell Mrkur, Neptun, dhe, Mrkuri, Diell, Tok., Prsri, mund, t shohim, nj, rritje, t konsiderueshme, sizmike, .

.., …, dhe, n intervalin, 6 ball, ndoshta m t madh, nga 17 deri, n 19 afrsisht. Ndoshta, nj, rritje sizmike do t filloj, tashm n, datn, 16; … … duke ndjekur gjeometrin, fillestare, n datn, 15 dhe 16. Por vlersoj se aktiviteti m. I madh sizmik do t ndodh rreth dats 18. Kjo varet shum nga, gjendja e kores s, Toks. Sasia e stresit, sht gjithmon variabli. I madh Sepse ne nuk mund ta masim at. Ne nuk mund ta, dim kt. Pra ne duhet t shikojm pozicionet e planetve, dhe t Hns, …, … pr t vlersuar se kur do t ndodh aktiviteti m. I madh sizmik. Shikojm luhatjet atmosferike t ditve t fundit., Kthehemi n datn 6. Dukej sikur disa luhatje ndodhn rreth Ameriks s; Jugut. Pas analizs s, dyt, ai mund, t jet m; i prqendruar n Atlantik … … ose, edhe, n Mesdhe. Kjo, u b, m e dukshme n Datn 9 kur nj luhatje e dyt shnoi Mesdheun., Gjithashtu n datn 9 pati nj luhatje mbi, Amerikn, Qendrore, …, …, dhe, mbi, Alaskn, dhe, ishujt, Aleutian., Dhe, gjithashtu, Ishujt, Santa Cruz, ku, kishim, tashm, …, …, nj trmet me, magnitud, 5.8, ball, kt, mngjes., Kto, jan luhatjet q, Kemi pasur kryesisht n datn 9. Kishte mjaft, trazira n atmosfer, nga ajo q, mundm t regjistronim. Kto jan vlersime, t prafrta., Ata sigurisht nuk jan nj, tregues 100. Pra kur, hyjm, n nj, korniz kohore kritike si nga data 16, deri n 19 … …, jini, n gatishmri, Shtes.

Gjithmon keni nevoj pr nj plan, trmetesh nse, jeni, n nj, zon t prirur, ndaj trmeteve., Pa marr, parasysh ndonj parashikim, apo, dit, kritike., Por ne theksojm nga data 16, deri n 19 n veanti … …, bazuar, n gjeometrin, kritike, planetare., Ky, sht, prditsimi, pr, momentin., Qndroni, T sigurt.

What do you think?

Written by freotech

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loading…

0

NASA, Space suit, Axiom Space, Astronaut veils spacesuit prototype for Artemis 3 Moon mission

March 16, Patch, 2023 Virgo ♍️ You NEED To Watch This Before Its Too Late 😨 March 16-31 Bi-Weekly Tarot Reading Update